WhatsApp

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliği yalnızca gülüşünüzün tasarlanması değil, dişteki çatlaklar ya da diş kaybı gibi sık raslanan sorunlardan sonra bu sorunların görsel olarak göze hoş görünür hale çevrilmesi işlemidir.

Selçuk Dent Klinik’te estetik diş hekimliğini uygulayarak sizlerin gülümsemenizi değiştirerek hayatlarınıza pozitif etki oluşturduğumuza inanıyoruz. Bu sizin tüm görünüş ve güveninize canlandırıcı bir etki sağlayacaktır.

Biz diş hekimleri ihtiyaçlarınızı dinleyerek ve diş sağlığınız ile alakalı en doğru kararı almanızı sağlayarak gülümsemenizi düzeltme, yenileme ve geliştirmek için çalışıyoruz.

Estetik diş hekimliğinde güzel bir gülüş tasarımı için;

Diş dolguları, inlay ve onlayler kullanılarak eksilen diş dokusu tekrar orijinal dişe benzer şekilde tamamlanır.
Diş beyazlatma işlemi ile ilaç renklenmeleri, florozis, sigara lekelerine bağlı renklenmeler, yiyecek ve içeceklere bağlı renklenmeler giderilir.
Diş implantları kullanılarak gülümsemede diş eksikliklerinden kaynaklanan hoş olmayan görüntü implant ve kaplama tedavisi ile giderilir.
Laminate veneer kaplamalar ile dişler düzeltilerek istenilen sonuç alınır.
LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR
Niçin Laminate Veneer Laminate veneer kaplamalara İhtiyaç Duyabilirsiniz?

Birçok insan dişleri ile alakalı özgüvensiz hissedebilir ve bu yüzden gülümsemeleri ile alakalı daha pozitif ve rahat hissettirecek çözümler ararlar. Bu sorunun nedenleri genellikle dişlerin çarpık, düzensiz, kırık, boşluklu, dışarı çıkık olması veya renginin sararmış olmasıdır. İnsanlara gülümserken dişlerinizden dolayı özgüvensiz hissetmek istemiyorsanız cevap Laminate veneer kaplamalar olabilir. Selçuk Dent Klinik’te ekibimiz size bu konuda yardımcı olabilir.

Biz burada, Selçuk Dent Klinik’te gülümsemeniz konusunda rahat olmanızı istiyoruz ve Laminate veneer kaplamalar kullanarak çeşitli estetik diş hekimliği işlemleri sayesinde size dişlerinizi güzelleştirmek için en iyi yolları sunuyoruz.

Yukarıda bahsedilen tüm sorunların hızlı bir şekilde düzeltilmesine ve gülümsemenizi geliştirmeye estetik tedaviler basit ve ağrısız bir şekilde yardımcı olur. Eğer dişlerinizin görünümü hakkında umursamadan, özgürce gülümsemek istiyorsanız, aradığınız cevap Laminate veneer kaplamalar olabilir.

LAMİNATE VENEER KAPLAMA NEDİR?
Porselen Laminate veneer kaplamalar genellikle kırık, çarpık, boşluklu veya düzensiz dişler, diş rengi vb diş kozmetiği kusurlarını gizlemek ve yeni ve güzel bir görünüm kazanmak için mevcut dişlerin yüzeyine yapıştırılan ince seramik kabuklardır. Son zamanlarda Laminate veneer kaplama daha güzel bir gülüş tasarımına ulaşmak için diğer estetik tedavilere göre daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Dişte çok az kazıma işlemi yapılması ile diğer tedavilerden daha koruyucudur.

LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR NE İÇİN KULLANILIR?
Çarpık dişleri düzeltmek için: Dişler düzgün bir hizada olmadığında, çapraşıklığı düzeltmek için porselen diş Laminate veneer kaplamaları yerleştirebiliriz.
Dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak için: bir veya daha fazla dişin arasındaki boşluğun boyutuna bağlı olarak, Laminate veneer kaplamalar bu sorunu çabucak ve kolayca gidermenin en ideal çözüm yolu olabilirler.
Rengi bozulmuş dişler: dişlerin rengi birçok sebepten dolayı bozulabilir. En yaygın renk bozulması durumları dişlerin zamanla yaşlanması ve rengini kaybetmesidir, ayrıca lekelenme ya da florozis gibi sebepler de vardır ve Laminate veneer kaplamalar bu renk sorununu gizlemek için en ideal çözüm yoludur.
Üst üste binmiş dişler: en yaygın sorunlardan biri de üst üste binmiş dişlerdir. Laminate veneer kaplamalar, üst üste binen diş minesi çıkarılıp üzerine estetik kaplama yerleştirilerek bu sorunu gizlemek için kullanılır.
Küçük kusurlar: diş ile ilgili küçük bir kusurun olduğu ama kişinin çok daha mükemmel bir gülümseme istediği durumlarda oldukça yaygındır. Çok az diş minesi çıkarılması gerektiğinden bu gibi vakalar çok daha doğal görünür.
Aşınmış dişler: yaygın sorunlardan biri de dişlerin zamanla aşınması ve dişlerin kısalmış olmasıdır. Laminate veneer kaplamalar, kısalmış veya yıpranmış dişleri restore etmek için en ideal çözümdür.
Kırık dişler: porselen Laminate veneer kaplamalar, kırık dişleri restore etmek için en ideal çözümdür. Yeterince diş yapısının hala kaldığı yerlerde Laminate veneer kaplamalar kullanılabilir ama dişin yarısından fazlasının kırılmış olduğu daha ciddi vakalarda dişin daha sağlam olması için kuron kaplamalara ihtiyaç duyulabilir.
EN İYİ LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR HANGİLERİDİR?
En iyi diş Laminate veneer kaplamaları en iyi porselenden yapılır. Porselenlerin, Empress ,Celtra Duo, Amber, Suprinity ve Emax porselen gibi birçok markası vardır ancak hangi porselenin en iyisi olduğu kaplanacak olan dişe bağlıdır. Zirkonyum bir laminate veneer malzemesi değildir.

Estetik diş hekiminin her bir hasta için hangi ürünün ve hangi işlemin uygulanması gerektiğini belirlemeden önce dikkate alması gereken birçok faktör vardır. Vakaların özelliklerinden ötürü, birisi için en ideal olan işlem, diğeri için olmayabilir. Örneğin bir porselen daha doğal görünebilir ama o kadar incedir ki altındaki dişin renk bozukluğunu gizleyemez.

Estetik diş hekimi ve laboratuvar teknisyeni en ideal ve estetik sonuca ulaşmak için sıkı bir biçimde çalışırlar. Bu meslekten olmayan fakat hangi kaplamanın en iyisi olduğunu araştıran hastalara tavsiyemiz, hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bildiğinizi varsaymak yerine diş hekimliğinde uzmanlaşmış tecrübeli bir estetik diş hekiminin görüşünü almanızdır.

NE TÜR KAPLAMA ÇEŞİTLERİ VARDIR
Birçok kaplama çeşidi vardır. Biz estetik gülüş tasarımı vakalarının büyük çoğunluğu için en iyi sonuçları porselen Laminate veneer kaplamalardan aldığımız sonucuna vardık.

1- PORSELEN LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR: porselen Laminate veneer kaplamalar son derece dayanıklı, uzun ömürlü, doğal görünümlü ve parlak olup, sonuçları da olağanüstü olabilmektedir. Malzeme gözeneksizdir yani kolayca fırçalanamayan hiçbir yüzey lekesi barındırmaz. Kahve ve sigara içenler için idealdir. Porselen diş Laminate veneer kaplamaları, çarpık dişler, dişlerdeki boşluklar, renk bozulması, kırılmış veya düzensiz dişler gibi kusurları gizlemek için en mükemmel çözümdür. Porselen diş Laminate veneer kaplamalarımız iyi bakarsanız on beş yıl veya daha uzun süre dayanmaları mümkündür. Düzenli bir hijyenik bakım ve iyi bir ağız hijyeni Laminate veneer kaplamalarınızın uzun ömürlü olması için gerekli olan şartlardır.

2- KOMPOZİT LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR: Komposit Laminate veneer kaplamalar, beyaz dolgu için kullanılan malzemeden farklı olmamakla birlikte porselenden tamamen farklı bir malzemedir. Bu nedenle kompozitin uzun ömürlülüğü porselen diş Laminate veneer kaplamalarından beklenilenin yanından bile geçemez. Kompozit gözenekli olduğu için porselenin aksine leke tutabilir. Eğer sigara kullanıyorsanız veya çok fazla kahve ve çay içiyorsanız, kompozit diş Laminate veneer kaplamalarının çok daha hızlı lekeleneceğini görebilirsiniz. Kompozit Laminate veneer kaplamalar porselen Laminate veneer kaplamalar kadar sağlam değildir ve bu nedenle daha kolay kırılırlar. Buna rağmen tamirleri daha kolaydır.

3- LUMİNEERLER: Lumineerler prensipte harika bir fikirdir ancak ne yazık ki, lumineerlerin uygun olduğu çok az vaka vardır. Lumineerler esasen kaplamadır. İnce porselen parçalarıdırlar ve diş Laminate veneer kaplamalarından tek farkı, lumineerleri yerleştirmek için dişlerin hazırlanmasının ya da törpülenmesinin gerekmemesidir. Porselen sadece kendi dişlerinizin üzerine yapıştırılır. Hafif çıkıntılı veya üst üste binen dişleriniz varsa, lumineerlerin, hepsinin doğru şekilde hizalanması için, aynı noktaya gelmesi gerekir. Bu, bazı lumineerlerin oldukça kalın olacağı ve sonucunun da ister istemez çok iyi görünmeyeceği anlamına gelir. Lumineerlerin gerçekten iyi sonuç vereceği vakalar, dişlerin hafif aralıklı olduğu veya çok az geriye çekildiği durumlardır. Bu vakalarda lumineerler dişlerin üzerine yerleştirilebilir, küçük boşlukları kapatmak için kenarları etrafına sarılabilir ve dişleri hafifçe öne doğru getirebilir ki bu da harika bir sonuç verir. Ne yazık ki lumineerlerin uygun olduğu böyle çok fazla vaka yoktur. Bununla beraber, diş Laminate veneer kaplamaları ve lumineerler sıklıkla birlikte kullanılır. Gülüş tasarımı için dişlere Laminate diş kaplaması, hazırlanması gerekmeyenlere ise lumineer uygulanır. Aslında her ikisi de aynı şeydir ve mesele sadece kaplamanın altındaki dişin herhangi bir hazırlık gerektirip gerektirmediğidir.

4- GEÇMELİ LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR: Kısacası, geçmeli Laminate veneer kaplamalar dişlik takmak gibidir. Kendi dişlerinizin görünümünü gizlemek için geçici bir çözümdür. Plastikten yapılırlar ve dişlerinize oturdukları için herhangi bir çıkıntı varsa, dişlikteki tüm dişlerin dizilebilmeleri için aynı şekilde çıkıntılı olmaları gerekecektir. Ancak bu durum, çıkıntıyı azaltma amacını engeller. Çıkıntının görünümünü azaltmanın tek yolu Laminate veneer kaplamaların olması ve dişin en çıkıntılı kısmında, bombesini azaltmak için doldurulmasıdır. Geçmeli Laminate veneer kaplamalar, diş hekimleri tarafından gülüşünüzü güzelleştirmek için uygun bir seçenek olarak kabul edilmez. Bu bir tedavi değildir.

5- CEREC LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR: Cerec Laminate veneer kaplamalar sadece bir gün içinde takılabilirler. Bunlar Cerec CAD-CAM bilgisayar sistemine ait özel yazılımlar ve bu yazılımın tasarımını kazıyan bir makine tarafından oluşturulurlar. Laminate veneer kaplamaların güzelliği, diş hekiminin tasarım ve talimatlarının kalitesi ile doğru orantılıdır ve bu iş başlı başına bir sanattır. Bu sistemde geçici dişlere gerek yoktur. Tek seansda tedavi bitirilebilir. Sistem bir dijital diş hekimliği uygulamasıdır ve herhangi bir laboratuvar aşaması yoktur.

Doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. Yarı saydamlığın istendiği yerlerde, gerçekçi diş özellikleri uygulanır ve onları çevreleyen dişlerle mükemmel bir uyum yakalamak için çeşitli renk tonlarına ihtiyaç vardır.

Genel olarak, diş Laminate veneer kaplamaları laboratuvar ortamında bir teknisyen tarafından elle şekillendirilerek yapılır. Cerec CAD-CAM Laminate veneer kaplamaların laboratuvarda işlenen Laminate veneer kaplamalar kadar iyi olamaması için bir sebep yoktur, ancak bu tarz yüksek kaliteli, doğal görünümlü Laminate veneer kaplamalar üretmek çok fazla beceri gerektirir.

DİŞ KAPLAMASI YAPTIRMAK İÇİN İYİ BİR ESTETİK DİŞ HEKİMİNİ NASIL BULURUM?
Estetik diş hekimliğinin Türkiye’de uzmanlaşmış bir alan olmadığını duymak sizi şaşırtabilir. Bu, herhangi bir diş hekiminin bu alanda ne kadar deneyimi olursa olsun, kendisini estetik diş hekimi olarak adlandırabileceği anlamına gelir. Çok iyi bir estetik diş hekimi bulduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, birini diğerinin önüne geçirecek olan dikkat edilmesi gereken birkaç işaret vardır. Her diş hekimi estetik gülüş tasarımı ve estetik diş hekimliği tedavilerini uygulayabilir.

Uzun süredir estetik diş hekimliği yapan herhangi bir estetik diş hekiminin, tedavi ettiği estetik diş hekimliği vakalarının tedavi öncesi ve sonrasına ait fotoğraflarının olduğu büyük bir portföyü vardır. Tedavinizi yürüten diş hekimi ile bağlantılı olmayan stok fotoğraflarına karşı dikkatli olun.

İnternetten yazılmış olan, kendiniz için en uygun olan estetik diş hekimine sahip olduğunuza dair size güven verecek birçok yorum bulacaksınız. Başvurduğunuz estetik diş hekiminin adını Google da araştırmaya değer, böylece birçok yorum bulabilirsiniz.

Dişlerinize bazı porselen Laminate veneer kaplamaların konulması için bir estetik diş hekimine başvurduğunuzda emin olmanın birkaç yolu vardır. Estetik diş hekimi size nasıl görüneceğinize dair beklenen sonuçlarla ilgili bir simulasyon sunuyor mu? Gerçekleştirmiş olduğu tedavi örneklerini gösteriyor mu? Tedavi öncesinde bir deneme gülümsemenizi oluşturabiliyor mu?

LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR NE KADAR SÜRE DAYANIRLAR?
Estetik diş Laminate veneer kaplamalarımızın on beş yıl dayanmasını bekleriz. Ancak onlara gerçekten iyi bakarsanız bundan daha uzun süre dayanabilirler. Diş üzerine Laminate veneer kaplamalarının iyice yerleştirilmesi ve yapıştırılması sağlanır, Laminate veneer kaplamaların ve dişlerin arasında boşluksuz sızdırmaz bir ilişki olursa, on yıllarca yerlerinde kalmaları mümkündür. Dişlerinizde olduğu gibi, diş hekiminiz ile yıllık muayenelerin yanı sıra diş etlerinizin de sağlığının mükemmel seviyede olduğundan emin olmak için, altı aylık hijyen ziyaretleri önerilir. Eğer diş etlerinize iyi bakarsanız, Laminate veneer kaplamalarınız da kendilerine iyi bakabilirler.

LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR GARANTİLİMİDİR?
Laminate veneer kaplamalar son derece dayanıklı olsa da tahrip edilemez değildir. Birçok insan dişlerini alet olarak kullanır ve bunun sonucunda sıklıkla kendi dişlerini kırabilirler. Bu durum Laminate veneer kaplamalarınız için de geçerlidir. Onlara iyi bakmanız ve gereksiz baskı uygulamamanız gerekir.

LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR ACITIR MI?
Size harika bir haberimiz var- hayır. Vakaların büyük çoğunluğunda Laminate veneer kaplamalarınızı yerleştirmek için sadece iki ağrısız randevu yeterlidir ve bu esnada hiçbir şey hissetmezsiniz.

İlk randevunuzdan bitmiş Laminate veneer kaplamalarınızla kliniğimizden ayrıldığınız ana kadar olan tüm deneyimlerinizi mümkün olduğunca acısız ve ağrısız bir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Eğer bir miktar lokal anestezi gerekecek olursa, duyacağınız rahatsızlık diş hekimimiz sayesinde minimum seviyede olacaktır.

Kaplama randevuları genellikle 90 dakika sürer ve işleminizden hemen sonra günlük rutininize geri dönebilirsiniz. Genellikle diş etlerinizin etrafında bir miktar hassasiyet oluşur ancak bu durum tamamen normaldir ve uzun sürmez. Laminate veneer kaplamalar yerlerine iyice yerleştiklerinde, size tamamen doğal görünen ve doğal hissettiren ışıltılı bir gülümseme bırakır.

DİŞ LAMİNATE VENEER KAPLAMALARI HAKKINDA BİLMEM GEREKENLER NELERDİR?
Diş Laminate veneer kaplamalarının uygulanması estetik diş hekimliği dünyasında standart bir prosedür olagelmiştir ancak son yıllarda popülerliğinde hızlı bir yükseliş olmuştur. Giderek daha rafine ve hassas teknikler geliştirilmiş ve her zamankinden daha güzel görünen ve daha sağlam Laminate veneer kaplamalar yaratılmıştır. Peki, Laminate veneer kaplamalar tam olarak nedir? Aşağıya gülümsemenizi değiştirecek bu seçeneği daha iyi anlayabilmenizi sağlayacak basit bir rehber hazırladık.

Laminate veneer kaplamalar Ne Yapar?
Laminate veneer kaplamalar dişlerin dış yüzeyi için bir kabuk gibi sararak kaplanmasını sağlar. Laminate veneer kaplamalar birçok amaç için herhangi bir sayıda dişe uygulanabilir. Sıklıkla, yontulmuş, aşınmış, boşluklu veya çarpık dişlerden muzdarip olan kişiler gülümsemelerini daha güzel ve simetrik hale getirmek için Laminate veneer kaplamaları tercih ederler. Aynı zamanda lekeli dişlerden çeken insanlar içinde harika bir çözümdür. Eğer çay, kahve, meyve suyu veya sigara içmekten dolayı dişleriniz rengini kaybetmişse, basit beyazlatma işlemi genellikle dişlerinizin beyazlamasına yeterli olabilir ama antibiyotik veya florür alımından kaynaklanan faktörler dişlerin kalıcı renk değiştirmesine neden olabilirler. Dişlerinize estetik diş Laminate veneer kaplamalarını tercih ederek kötü görünen diş rengini tamamen gizleyebilir ve görünümünüze güçlü bir özgüven kazandırabilirsiniz.

Laminate veneer kaplamalar Hangi Malzemelerden Yapılır?
Laminate veneer kaplamalar bazen kompozit dolgu malzemelerinden yapılır ama büyük bir çoğunlukla dayanıklı, şekillendirmesi kolay, lekelenmeye dirençli ve doğal dişe en çok benzeyen porselenden yapılır. Günümüzde porselen kaplamada işçilik o kadar etkileyici bir hal almıştır ki, Laminate veneer kaplamaları doğal dişlerden ayırt etmek neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Laminate veneer kaplamalar Nasıl Uygulanır?
Estetik diş hekiminize iki kez gelmeniz bu prosedürü tamamlamak için yeterli olacaktır. Bu işlem tamamen ağrısızdır. İlk ziyaret yapılacak olan kaplamanın görünümünü belirlemek içindir. Diş hekimi dişin renk tonuna karar verir, kaplamanın kalınlığına uyması, dişlerin doğal görünmesi ve hizalı olması için diş minesinin bir kısmını aşındırarak çıkarır. Gülümsemenizin şekline uyması için dişhekimi tarafından dişin bir ölçüsü alınır. Bazen tedavi gören dişleri korumak ve güvende tutmak için iki randevu arasında geçici Laminate veneer kaplamalar takılır. İkinci randevu Laminate veneer kaplamaların takılmasını içerir. Kaplama ve diş temizlenir ve nazikçe hazırlanır, daha sonra dişinizin yeni kabuğunun sıkıca kalması için kuvvetli bir yapıştırıcı uygulanır. Kaplamanız sıkıca yerine yerleştiğinde son bir parlatma yapılır ve gitmekte özgür olursunuz. Uygulanan kaplama sonrası herhangi bir iyileşme süresi yoktur ama prosedürün tamamen başarılı olduğundan emin olmak için takip ziyaretleri tavsiye edilir.

Laminate veneer kaplamalar Ne Kadar Dayanır?
Laminate veneer kaplamaların değiştirilmeye gerek duyulmadan önce yirmi yıla kadar dayandıkları bilinir. Ciddi bir ağız sağlığı rutini ömürlerini uzatmaya yardımcı olacaktır.

PORSELEN LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR HAKKINDA GENEL SORULAR
Porselen Laminate veneer kaplamalar Bana Özel Nasıl Yapılır?

Porselen Laminate veneer kaplamalar laboratuvarda ya da Cerec CAD-CAM cihazında özel olarak yapılır. Aslında kaplama, dişin ön yüzeyini kaplamak için kullanılan çok ince bir porselen tabakasıdır. Dişin doğal minesiyle karşılaştırılabilir yarı saydam bir görünüm yaratırlar, plak ve bakterilere karşı olağanüstü bir direnç sağlarlar.

Porselen Laminate veneer kaplamalar Ağzımıza Nasıl Yerleştirilir?
Porselen Laminate veneer kaplamaları monte etmek için her biri ortalama doksan dakika sürecek olan iki ağrısız randevu yeterlidir. İlkinde diş hekimi ağız sağlığınızı inceleyerek işe başlayacaktır. Bu sadece Laminate veneer kaplamalar için uygun bir aday olduğunuzdan emin olmak içindir. Daha sonra dişlerinizin kalıplarını çıkarırlar ve porselen Laminate veneer kaplamaların takılacağı yerde ince bir mine tabakasını törpülerler.

İkinci randevu, porselen Laminate veneer kaplamalarınızın artık takılacağı zamandır. Diş hekimi dişlerin kapanışları ve yüksekliklerini etkilemediklerinden emin olmak için Laminate veneer kaplamaları iyice kontrol edecektir ve herhangi bir sorun tespit edilirse küçük çapta müdahaleler yapılabilir. Son olarak Laminate veneer kaplamaları yerine takmadan ve dolgu ışığıyla sabitlemeden önce dişleri özel bir asit jeli uygulayarak temizler.

Porselen Kaplama İşlemleri Acıtır mı?
Tüm deneyiminizi sizin için mümkün olduğunca acısız ve rahat hale getiriyoruz. İşleminiz lokal anestezi gerektirse bile kullandığımız oldukça modern teknikler sayesinde duyacağınız rahatsızlık bir çizik hissinden fazlası olmayacaktır ve hemen rutin hayatınıza dönebileceksiniz.

Kaç Tane Porselen Kaplamaya İhtiyacım Var?
İhtiyaç duyacağınız porselen Laminate veneer kaplamaların sayısı, gizlemek istediğiniz kusurun türüne ve elde etmeyi umduğunuz mükemmellik seviyesine göre değişir. Tavsiye edilen kaplama sayısı ortalama olarak dört ile on civarındadır ve bunlar merkezden dışa doğru ikinin katları olarak yerleştirilir.

Bizler kliniğimizde daima simetrik ve doğal görünümlü bir gülümseme elde etmek için çabalarız, bu nedenle de Laminate veneer kaplamalarınız takıldıktan sonra genellikle dişlerinizin geri kalanına da beyazlatıcı bir tedavi uygularız.

Porselen Laminate veneer kaplamalar Ne Kadar Süre Dayanır?
Porselen diş Laminate veneer kaplamalarının yaklaşık olarak on ile yirmi yıl arasında dayanması beklenmektedir. Bunun yanı sıra tıpkı doğal dişleriniz gibi, onlarda hasar görmeye karşı hassastırlar ve onlara düzgün bir şekilde bakıp bakmadığınız da oldukça önemlidir. Diş eti dokunuzun zamanla çekilmesi ve altındaki orijinal diş yüzeyinin ortaya çıkması da olası bir durumdur. Eğer bu sorun ortaya çıkarsa porselen Laminate veneer kaplamaların yeniden yerleştirilmesi veya değiştirilmesi gerekecektir.

LAMİNATE VENEER KAPLAMALAR DİŞLERİNİZE ZARAR VERİR Mİ?
Diş Laminate veneer kaplamaları doğru yapıldığında uzun süreli dayanıklılığı ve düşük riski ile estetik diş hekimliğinde en popüler tedavidir. Ancak eğer Laminate veneer kaplamalar uzman olmayan biri tarafından yapılırsa, doğal dişlere zarar vermesi olasıdır. Diş Laminate veneer kaplamaları takılmadan önce mutlaka diş hekiminiz ile tam bir konsültasyon yapmalı ve aklınızdaki tüm soruları sormalısınız.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?
Estetik diş hekimliği tedavilerinden faydalanmak için herhangi bir kısıtlama yoktur, fakat yapılacak olan işlemin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeyecek olmasına diş hekimleriniz dikkat etmekte ve herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı sizi uyarmaktadır.

Estetik diş hekimliği ağız ve diş sağlığınız için yapılan diğer işlemlerden farksızdır. Burada diş sağlığınızın yanı sıra görsel etkenler de dikkate alınır ve bu etkenlere göre kullanılacak malzemeler ya da yapılacak işlem seçilir.

Estetik Diş Hekimliğinde Hangi Hizmetler Var?
Estetik diş hekimliği kapsamına giren hizmetlerden bazıları ise şöyledir:

Diş Beyazlatma: Dişlerinize en uygun işlem ile diş mineniz üzerindeki sarımtırak rengin ortadan kaldırılması.
Dolgu: Hasar görmüş ya da eksik dişin gerçek diş görünümüne en yakın madde ile doldurulması ve işlemden sonra dişin doğal görülmesinin sağlanması işlemi.
Gülüş Tasarımı: Güldüğünüz zaman diş etlerinizin gereğinden fazla görünmesi ya da dişlerinizin sırası sizi rahatsız etmesi durumunda bu sorunların sistematik olarak ortadan kaldırılması.
Dental Implant (Diş Implantı): Dişinizin yalnızca bir bölümünü değil tamamını kaybettiyseniz ve diş kaybının olduğu bölgedeki boşluk size hem görsel açıdan hem de yemek yerken rahatsızlık veriyorsa, gerçek dişe çok benzeyen bir maddeden üretilen suni dişi çenenize entegre ediyoruz. Böylelikle takma diş gibi kötü bir görüntü yaşamıyorsunuz, implant edilen diş tıpkı gerçek dişiniz gibi görünüyor ve aynı işlevi görüyor.
Ağız bölgenizde ya da dişlerinizde sizi görüntü olarak rahatsız eden herhangi bir sorunun düzeltilmesi işlemi de estetik diş hekimliği olarak tanımlanabilir. Özellikle kahve ve sigara kullanımının arttığı günümüzde diş beyatlatma tedavisi en bilinen estetik diş hekimliği hizmeti olsa da, kayıp dişin yarattığı boşluğu gerçek bir dişe en çok benzeyen malzemeden yapmak amaçlanan dolaylı dolgu (inlays/onlays) da estetik diş hekimliğinde sunulan hizmetlerdendir.

Estetik Diş Hekimliği Tedavisini Kimler Uygulayabilir?
Estetik diş hekimliği hizmetlerinden faydalanmak için herhangi bir kısıtlama yoktur, fakat yapılacak olan işlemin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemeyecek olmasına diş hekimleriniz dikkat etmekte ve herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı sizi uyarmaktadır.

Estetik diş hekimliği ağız ve diş sağlığınız için yapılan diğer işlemlerden farksızdır. Burada diş sağlığınızın yanı sıra görsel etkenler de dikkate alınır ve bu etkenlere göre kullanılacak malzemeler ya da yapılacak işlem seçilir.

Estetik Diş Hekimliği Güvenli Mi?
Estetik diş hekimliğinin sağlığa herhangi bir zararı yok, çünkü estetik diş hekimliği geleneksel diş hekimliğinden farklı değil: ikisi de ağız ve diş sağlığınızı ön planda tutuyor. Estetik diş hekimliğinin tek farkı, bunu yaparken görselliğe de önem vermesi.

Estetik diş hekimliğindeki gülüş tasarımı ya da diş beyazlatma gibi hizmetler uzman diş hekimleri tarafından uygulanıyor. Diş hekimleri bahsi geçen işlemlerden herhangi birini uygulamadan önce bu işleminin hastanın sağlığına yapacağı olumlu ya da olumsuz tüm etkileri önceden göz önünde bulunduruyor.